Приложение: Соларните (фотоволтаични PV) системи намират приложение за захранване на жилища, вили, ферми, отдалечени места, острови, яхти , телекомуникационни станции и други. Основните компоненти на соларните системи са: фотоволтаични (соларни) панели, соларен контролер, акумулаторни батерии и инвертор. Чрез соларни системи за самостоятелно захранване може да се постигне енергийна независимост – без присъединителни договори, ежемесечни такси и необходимост от изграждане на енергопреносна мрежа до вашия обект. Фотоволтаиците генерират електрическа енергия, а акумулаторните батерии осигуряват необходимия запас през нощта или при облачно време.
Допълнителна информация
Контролерите показани в свързани продукти са съвместими с този продукт. При свързване на по-голям брой соларни панели може да се наложи използването на друг по-мощен контролер. Този модул произвежда електричество когато е изложен на светлина.
Спазвайте всички мерки за безопасност.
- монтажа трябва да се извършва от квалифициран специалист;
- не драскайте и не увреждайте задната повърхност;
- не пипайте модулите когато са мокри;
- не изключвайте кабелите при работеща система;
- свързващите медни кабели трябва да са минимум 3 mm².
При изграждане на соларни системи, с цел по-голяма изходна мощност и по-високо изходно напрежение, може да се използва последователно и паралелно свързване на соларните панели съобразно изискванията на производителя.
В тези случаи е задължително да се спазват следните изисквания
- соларните панели да са от един и същи производител;
- соларните панели да са с еднаква генерирана мощност и напрежение;
- соларните панели да са от една и съща партида.
Когато се свързват панели от различни производители, се налага предварителен подбор на панелите по техните V-A характеристики. Ако са нарушени някои от тези изисквания, би могло да се наблюдава протичането на изравнителни токове в системата и различни стойности на произвежданото напрежение от някои панели.
При монтажа на соларни панели задължително се спазват следните изисквания
- забранено е да се нарушава целостта на панела (пробиване, рязане, прорязване на канали, огъване).
- монтажа се извършва на равна носеща повърхност (рамка, конструкция), използвайки елиптичните отвори предвидени от производителя или с подходящи скоби (планки) в комбинация с винтове, болтове, федер-шайби от хром-никел-ванадиева стомана. Задължително е да има разстояние от 1mm (осигурява се от федер-шайби) за компенсиране на линейното разширение, вследствие на нагряването на панела в процеса на работа.
- между отделните панели се оставя празно технологично разстояние от 5 до 10 mm, чрез което се компенсират температурните разширения (това разстояние може да се запълни с подходящи еластични уплътнители).
Соларен панел 30W поликристален 650 x 350 x 25мм
Соларен фотоволтаичен панел с мощност 30W. поли кристален с технология на поликристален. Соларните (фотоволтаични PV) системи намират приложение за захранване на жилища, вили, ферми, отдалечени места, острови, яхти , телекомуникационни станции и други.
Соларен панел 30W поликристален 650 x 350 x 25мм
Тип панел:поликристаленСистемно напрежение:18.2 [V]Мощност:30 [W]Максимален ток:1.66 [A]Модел:CL-SM30PГабаритни размери:650x350x25 [mm]Приложение: Соларните (фотоволтаични PV) системи намират приложение за захранване на жилища, вили, ферми, отдалечени места, острови, яхти , телекомуникационни станции и други. Основните компоненти на соларните системи са: фотоволтаични (соларни) панели, соларен контролер, акумулаторни батерии и инвертор. Чрез соларни системи за самостоятелно захранване може да се постигне енергийна независимост – без присъединителни договори, ежемесечни такси и необходимост от изграждане на енергопреносна мрежа до вашия обект. Фотоволтаиците генерират електрическа енергия, а акумулаторните батерии осигуряват необходимия запас през нощта или при облачно време.Допълнителна информацияКонтролерите показани в свързани продукти са съвместими с този продукт. При свързване на по-голям брой соларни панели може да се наложи използването на друг по-мощен контролер. Този модул произвежда електричество когато е изложен на светлина.Спазвайте всички мерки за безопасност.монтажа трябва да се извършва от квалифициран специалист;не драскайте и не увреждайте задната повърхност;не пипайте модулите когато са мокри;не изключвайте кабелите при работеща система;свързващите медни кабели трябва да са минимум 3 mm².При изграждане на соларни системи, с цел по-голяма изходна мощност и по-високо изходно напрежение, може да се използва последователно и паралелно свързване на соларните панели съобразно изискванията на производителя.В тези случаи е задължително да се спазват следните изискваниясоларните панели да са от един и същи производител;соларните панели да са с еднаква генерирана мощност и напрежение;соларните панели да са от една и съща партида.Когато се свързват панели от различни производители, се налага предварителен подбор на панелите по техните V-A характеристики. Ако са нарушени някои от тези изисквания, би могло да се наблюдава протичането на изравнителни токове в системата и различни стойности на произвежданото напрежение от някои панели.При монтажа на соларни панели задължително се спазват следните изискваниязабранено е да се нарушава целостта на панела (пробиване, рязане, прорязване на канали, огъване).монтажа се извършва на равна носеща повърхност (рамка, конструкция), използвайки елиптичните отвори предвидени от производителя или с подходящи скоби (планки) в комбинация с винтове, болтове, федер-шайби от хром-никел-ванадиева стомана. Задължително е да има разстояние от 1mm (осигурява се от федер-шайби) за компенсиране на линейното разширение, вследствие на нагряването на панела в процеса на работа.между отделните панели се оставя празно технологично разстояние от 5 до 10 mm, чрез което се компенсират температурните разширения (това разстояние може да се запълни с подходящи еластични уплътнители).
- Производител: Raggie
- Код на продукта: 1145
- Наличност: В наличност
-
70.00 лв.